OHLÁŠKY 3. neděle postní

1. Prožíváme 3. neděli postní.
  2. V liturgii tohoto týdne budeme prožívat:
    • v pondělí (25. března)slavnost Zvěstování Páně, mše svaté budou slouženy v kostele sv. Vojtěcha v 600 a v 700. Večerní mše budou slouženy v Marianu a v kapli sv. Kříže, vždy v 1800.
  3. Animátoři opavského děkanátu zvou v neděli 31. března na křížovou cestu na Svatou Annu, tentokrát nazvanou Za modrou planetu – zaměřenou na téma vztahu člověka k přírodě. Křížová cesta začne v 1500 u kostela sv. Petra a Pavla v Jaktaři (v případě nepříznivého počasí bude křížová cesta v kostele v Jaktaři).
  4. Karmelitánské knihkupectví Opava zve na přednášku religionisty Pavla Hoška na téma Vlastenectví a křesťanské hodnoty české kultury. Přednáška se uskuteční v pátek 29. března v 1600 v aule Slezské univerzity (Na Rybníčku 1, Opava).
  5. Příští neděli budeme prožívat 4. neděli postní.

OHLÁŠKY 2. neděle postní

1. Prožíváme 2. neděli postní.
  2. V liturgii tohoto týdne budeme prožívat:
    • v úterý (19. března)slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie (doporučený svátek), mše svaté budou slouženy v kostele sv. Vojtěcha v 600, v 700 a v 1800.
  3. Během doby postní budou probíhat pobožnosti křížové cesty pravidelně:
    • v kostele sv. Vojtěcha v neděli 1715 a v pátek v 1730,
    • v kostele Nejsvětější Trojice v neděli v 1600.
  4. Klub svaté Anežky (dobrovolné sdružení Charity Opava) zve na přednášku o. Norberta Jana Maria Hnátka na téma Sestry německého řádu. Přednáška se uskuteční v úterý 19. března v 1600 v pastoračním středisku minoritského kláštera v Opavě.
  5. Farnost Kravaře zve na přednášku biskupa Františka Radkovského na téma Turínské plátno jako němý, ale výmluvný svědek. Přednáška se uskuteční 23. března v 1800 ve farním sále v Kravařích. Součástí akce bude i prodej křesťanské literatury z Karmelitánského knihkupectví.
  6. V sobotu 23. března zveme na Modlitbu se zpěvy Taizé, která začne v 1900 v kostele sv. Vojtěcha.
  7. Animátoři opavského děkanátu zvou v neděli 31. března na křížovou cestu na Svatou Annu, tentokrát nazvanou Za modrou planetu – zaměřenou na téma vztahu člověka k přírodě. Křížová cesta začne v 1500 u kostela sv. Petra a Pavla v Jaktaři (v případě nepříznivého počasí bude křížová cesta v kostele v Jaktaři).
  8. Příští neděli budeme prožívat 3. neděli postní.