Ples opavských farností

Galerie

Při poslední lednové neděli v Opavě jistě vzrostla návštěvnost večerních mší svatých na úkor těch ranních. V sobotu 27. ledna se totiž uskutečnil slavnostní ples opavských farností. Akce v sále Lidového domu započala s úderem 19. hodiny a pozvaná kapela hrála k tanci i k poslechu až do pozdních ranních hodin.

Zobrazit další fotky (96)

Celým večerem nás provázelo moderátorské duo Lukáš Graca a Tereza Krejčí. Vystoupilo několik pozvaných hostů, například mnohonásobný mistr České republiky ve stepu pan Mirek Spáčil či výrazný tenor Slezského divadla pan Juraj Nociar. Součástí plesu, jak už to bývá, byla také bohatá tombola s cenami vpravdě různorodými: šťastlivci mohli vyhrát kávovar, robotický vysavač, gril či čerstvě zastřeleného bažanta.

Akce se osobně zúčastnili také duchovní správci opavských farností, otec děkan Václav Koloničný, který ovšem jistě zarmoutil nejednu dámu varováním, že pro tentokrát se do tance vrhat nebude, dále otec Norbert Hnátek z Kylešovic či otec Zbigniew Byczkowski od Svatého Ducha.

Ples, jehož součástí bylo také půlnoční požehnání otce děkana, byl příjemnou příležitostí k setkání. Velký dík patří dobrovolníkům mladším i starším, kteří obětovali veliké množství svého času tomu, aby ples byl hezký a důstojný. Já sám jsem si příjemně zatančil a budu se těšit na další ročník.

Pavel Štěpánek,
foto Michael Bujnovský (Člověk a Víra)

Představení mimořádných udělovatelů eucharistie

Galerie

Letos na podzim Biskupství ostravsko-opavské pořádalo kurz pro mimořádné udělovatele svatého přijímání. Z naší farnosti se kurzu účastnilo celkem 11 lidí. Tito mimořádní udělovatelé byli farnosti představeni a pověřeni službou v neděli 17. prosince při mši svaté v 8.30.

Zobrazit další fotky (22)

Roráty v konkatedrále

Galerie

Zobrazit další fotky (3)

Farní odpoledne

Galerie
18. června jsme se setkali na farní zahradě, abychom společně prožili nedělní odpoledne. Děti za asistence rodičů prošly celkem osm stanovišť. Odpoledne jsem zakončili opékáním a společnou modlitbou.

Zobrazit další fotky (41)

První svaté přijímání

Galerie
První červnovou neděli přistoupilo v naší farnosti osm dětí poprvé ke svatému přijímání.

Zobrazit další fotky (36)