Ministrantský výlet

Galerie, Ministranti

Ministranti v sobotu 24. 9. 2022 vyrazili na výlet do světa techniky v Ostravě. Aplikace na počasí nám ukazovala, že celý den bude pršet. Naštěstí se mraky rozehnaly a celý den svítilo slunce. Po drobných neshodách s dopravou jsme se včas dopravili na místo. První jsme se poučili, jak funguje lidské tělo, vyzkoušeli, jaké je to být moderátorem v televizi a jak těžkou práci mají kameramani, když musí držet těžkou kameru. V další části, která byla věnovaná železu, měli kluci možnost si vyrobit lžičku. Navštívili jsme taky místní kino, kde jsme se zaletěli podívat na pacifické ostrovy a dozvěděli se, jak je důležité třídit odpad. Všichni si výlet užili, protože veškeré informace a o vědě si mohli v praxi vyzkoušet.

František Krejčí, vedoucí ministrantů

Zobrazit další fotky (5)

Ministrantská florbalová liga

Galerie, Ministranti

Ve dnech 8. března a 26. března se hrálo čtvrtfinále ministrantské florbalové ligy, ve kterém se Opava utkala s Hlučínem.

• Stav 1. zápasu Hlučín vs. Opava 16:3
  • Stav 2. zápasu Opava vs. Hlučín 5:8

Play-off pro Opavu tímto končí ve čtvrtfinále. Děkuji všem zúčastněným a přeji hodně sil a štěstí v nové sezóně.

František Krejčí, kapitán týmu Opava

Zobrazit další fotky (2)

Ministrantský výlet

Galerie, Ministranti

Poslední sobotu v červnu jsme se my, ministranti naší farnosti, vydali na výlet na Praděd. Začali jsme mší svatou v konkatedrále a poté jsme jeli autobusem k Pradědu. Nahoru jsme šli pěšky, po cestě jsme si užili spoustu legrace a taky to, že jsme po dlouhé době zase spolu. Na Pradědu jsme si dali svačinku. Zpátky jsme se vydali na koloběžkách až k Ovčárně. Tam už nás čekal autobus zpět do Opavy.

František K.

Zobrazit další fotky (8)

MINISTRANTI NA JEŽNÍKU

Galerie, Ministranti

Ministranti o podzimních prázdninách nelenili a vydali s o. Jiřím směr Krnov na rozhlednu Ježník.

Zobrazit další fotky (11)

MINISTRANTSKÝ DEN

Galerie, Ministranti

V úterý 1. května se po třech letech v olomouckém kněžském semináři sjelo přes čtyři sta ministrantů z ostravsko-opavské diecéze, kterým bohoslovci a dobrovolníci připravili pestrý den. Program zahájila mše svatá v kostele sv. Michala, kterou celebroval pomocný biskup Martin David. Ten ve své promluvě připomněl Ježíšovu výzvu k evangelizaci „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium“, která se stala mottem celého ministrantského dne.

Zobrazit další fotky (2)

Po mši svaté následovala velká hra po Olomouci, při níž museli ministranti zapojit svůj rozum, fyzické síly a osvědčit vzájemnou spolupráci. Ukončení ministrantského dne s vyhlášením výsledků velké hry proběhlo po třetí hodině na seminárním dvoře za účasti otce biskupa Martina.

Další fotky viz fotogalerie http://ministranti.doo.cz/

MINISTRANTSKÝ VÝLET

Galerie, Ministranti

První dojem z počasí sobotního rána 3. června nebyl nikterak příznivý, ale nakonec se ukázalo, že Všechno zlé k něčemu dobré – ministranti museli sice narychlo měnit plány výletu, ve výsledku však stihli vše, co si původně usmyslili, a navíc svůj program obohatili. A co vlastně dělali?
Začali v Olomouci prohlídkou veteránů, pokračovali opékáním na faře v Dobešově a výlet završili v Heiparku v Tošovicích.

Zobrazit další fotky (25)

Zájemci, kteří by si chtěli prohlédnout více fotek a stáhnout si je v původní velikosti, nám prosím napište na farní email: rkf.opavapmaria@doo.cz, zašleme vám odkaz 🙂

PŘIJETÍ NOVÝCH MINISTRANTŮ

Galerie, Ministranti

V neděli 21. května do ministrantských řad přibyli další dva kluci, kteří se během školního roku poctivě připravovali na chvíli, kdy budou moct plnit ministrantskou službu.

Zobrazit další fotky (4)

MINISTRANTSKÝ VÝLET DO OLOMOUCE

Galerie, Ministranti

Ministranti se v den pololetních prázdnin vydali s o. Alešem do olomoucké Pevnosti poznání – jedná se o architektonicky unikátní stavbu, která v roce 1857 sloužila jako dělostřelecký sklad, v roce 2015 se z ní stalo interaktivní muzeum vědy, kde se nachází originální exponáty z dílny olomoucké přírodovědecké fakulty.
V Pevnosti poznání můžete na vlastní kůži zažít experimenty a vidět zblízka věci, které jinde neuvidíte. Projdete se například modelem mozku, potkáte vodní hmyz v nadživotní velikosti, zatopíte město stoletou vodou, vyřešíte obří hlavolamy nebo díky digitálnímu planetáriu prozkoumáte hvězdnou oblohu.

Zobrazit další fotky (39)

MINISTRANTSKÝ VÝLET

Galerie, Ministranti

Ministranti si závěr školního roku zpříjemnili výletem k Rešovským vodopádům a křížové cestě v Rudě.

Zobrazit další fotky (74)