FARNÍ VEČER 2018

V sobotu 17. listopadu nebyl jen tak obyčejný státní svátek. V kulturním domě Na Rybníčku se totiž, již počtvrté v řadě, konal Farní večer – společenský večer pro všechny farníky, kteří se rádi baví. Ačkoli to ze začátku vypadalo, že účast nebude tak hojná jako v minulých letech, sál kulturního domu se postupně zaplnil a příjemný večer mohl začít. Program zahájila velice poutavá scénka odehrávající se v budoucnosti – a to v roce 2058 v domově důchodců pro kněze, kde se na jednom pokoji sešli náš bývalý kaplan o. Aleš s naším současným kaplanem o. Jiřím, a spolu se snažili vzpomínat na staré dobré časy. Z jejich rolí je posléze vysvobodil sám otec děkan, který je vrátil zpět do současnosti a udělal s o. Alešem i o. Jiřím krátké interview, ve kterém je mimo jiné donutil zcela dobrovolně přiznat, že farnost Panny Marie v Opavě je prakticky nejlepší na světě.

Příjemným zpestřením večera bylo krátké gymnastické představení v podání sester Elišky a Nikolky Ondráčkových a dále taneční vystoupení manželů Marušky a Pavla Dvouletých a jejich zábavná lekce tance po vzoru Stardance, při které se dobrovolníci mohli naučit nové krokové variace polky. Moderátorky Terka Krejčí a Terka Lukašáková opět vystoupily s legendárním pořadem „Zvěstuj to“ a také zábavným způsobem uvedly tombolu, ze které jsme si kromě různorodých cen odnesli také spoustu poznatků a zajímavostí ze života farnosti. Mezi jednotlivými body programu byl čas vyplněn hudbou všeho druhu nejen k poslechu, ale hlavně k tanci, a pro občerstvení těla byla připravena bohatá večeře formou švédského stolu, kde si každý mohl vybrat podle svého gusta.
Byl to velice příjemně strávený večer a všem, kteří se na jeho organizaci podíleli, patří velké poděkování!
Klára Nováková
článek převzat z farního zpravodaje Cesta