Farní odpoledne pro děti

V polovině června se na farní zahradě objevil velký bílý party stan, což byla neklamná předzvěst blížícího se farního odpoledne. To se konalo v neděli 21. června. Díky nebeským konexím otce děkana po obědě přestalo pršet, takže ve tři hodiny se začaly scházet děti se svými rodiči, babičkami, tetami…

Aby si děti odpoledne užily, připravily si pro ně Magda s Mirkou hru, která navazovala na celoroční program ve scholce. Tam se děti postupně seznamovaly s různými „nešvary“, nemocemi, které ve svých knížkách „Paní Láryfáry“ popsala Betty MacDonaldová. Během farního odpoledne tak měly vyléčit například Čurbesajdu, Žalobajdu nebo Zápal švindlu. Za každý splněný úkol dostaly razítko, a kdo zvládl projít všechna stanoviště, dostal i sladkou odměnu.

A protože všem na čerstvém vzduchu pořádně vyhládlo, rádi si pochutnali na špekáčcích připravovaných otcem děkanem.

Šťastné a unavené děti a spokojení rodiče svědčí o vydařeném odpoledni, za které patří dík všem, kteří jej připravili.

Marie Štrauchová