VÁNOČNÍ DIVADLO 2015

Galerie, Schola, Scholka, Společenství mladých

V pondělí 28. prosince se v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie konalo Vánoční divadlo. Děti ze scholky si tentokrát připravily pohádku Cesta za Ježíškem aneb Betlém je v každém člověku o chlapci, který se toužil setkat s narozeným Božím Synem, aby skze něj poděkoval Bohu za vše dobré, co od něho dostal. Na konci svého putování zjistil, že není třeba chodit daleko, aby se s Ježíšem setkal, neboť každý dobrý skutek, který na cestě vykonal, byl zároveň setkáním se samotným Bohem (protože Bůh má lidi tolik rád, že všechno, co pro ně uděláš, jako bys udělal pro něj).

Zobrazit další fotky (21)

Na vánočním odpoledni nechyběl ani zpěv vánočních písní schóly či společné zpívání koled. Program zakončilo společenství mladých vánoční hrou Věž. Hra podle Luďka Rejchrta ukázala, že se lidé od dob babylónské věže příliš nezměnili a v každé době staví svou věž, aby si dokázali, že Boha nepotřebují. Lidská pýcha a sobectví však způsobují, že si lidé mezi sebou nerozumí, proto přichází na svět Ten, který bude trpělivě učit lidi novou řeč – řeč Lásky, které porozumí každý.

Zobrazit další fotky (20)