MINISTRANTI

• Ministranti se scházejí každou sobotu v 9.00 v kostele sv. Vojtěcha.
  • Náplní setkání je poznávání liturgie a ministrantské služby, soutěže, hry, sportovní aktivity a společné výlety.
  • Schůzky v tělocvičně Elim:
    • většinou první sobota v měsíci

Ministrantský den v Olomouci 2018

Ministranti z naší farnosti jsou na ministrantský den, který se uskuteční 1. května 2018 v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci, už přihlášení (základní podmínka účasti je tedy splněna).

Základní informace

Tato akce je určená pouze pro ministranty ostravsko-opavské diecéze ve věku 6–25 let.
S sebou: láhev s pitím, pláštěnku a kartičku zdravotní pojišťovny. Přijeď už ve sportovním oblečení. Ministrantské oblečení není potřeba.

Kněží si vezmou červenou štolu.

Akce se koná za každého počasí. V případě nepříznivých podmínek se Velká hra pro ministranty bude konat v budově kněžského semináře.

• Příjezd od 7:45 do 8:30,
  • Zápis, rozdělení a program ve skupinkách
  • V 10:00 společná mše svatá s otcem biskupem v kostele sv. Michala
  • Po mši začíná velká hra (během ní bude oběd),
  • V 15:15  vyhodnocení a přibližně v 16:00 odjezd domů

POZOR! Pro šestnáctileté a starší je připravený speciální program ve spolupráci s DSM!