OHLÁŠKY 24. neděle v mezidobí

1. Prožíváme 24. neděli v mezidobí.
  2. V liturgii tohoto týdne budeme slavit:
    • v úterý (14. září)svátek Povýšení svatého kříže,
    • ve středu (15. září)památku Panny Marie Bolestné,
    • ve čtvrtek (16. září)památku sv. Ludmily, mučednice.
  3. Farnost Hradec nad Moravicí zve na pouť na Slezskou Kalvárii, která se uskuteční dnes – v neděli 12. září v 1430 (sraz u první kaple).
  4. CZŠ sv. Ludmily zve na zahradní slavnost, která se uskuteční ve čtvrtek 16. září od 15 do 18 hodin na školní zahradě v Opavě-Jaktaři.
  5. Výuka náboženství v naší farnosti začne ve čtvrtek 16. září, rozpis hodin naleznete na nástěnce. Kromě náboženství nabízíme společenství pro různé věkové skupiny:
    • scholka (ve čtvrtek v 1600 na faře, pro děti od 3 do 9 let),
    • farní klub (v pátek v 1600 na faře, pro děti od 9 do 13 let),
    • společenství mládeže (v pátek v 1900 na faře, pro SŠ a VŠ),
    • ministranti (v sobotu v 900 v učebně kostela sv. Vojtěcha, popř. v tělocvičně Elim, pro kluky od 2. třídy).
  6. Charita Opava zve na Sportovní den (nejen) pro klienty, který se uskuteční v sobotu 18. září od 9 do 13 hodin na hřišti v Kylešovicích, kde si při různých aktivitách vyzkoušíte, jak se žije lidem s různými handicapy. Výtěžek akce bude věnován mobilnímu hospici Pokojný přístav. Podrobnosti najdete na nástěnce.
  7. Příští neděli budeme slavit 25. neděli v mezidobí. Proběhne sbírka na církevní školy.