OHLÁŠKY 24. neděle v mezidobí

1. Prožíváme 24. neděli v mezidobí. Dnešní sbírka je určena na cír­kevní školy.
  2. V liturgii tohoto týdne budeme slavit:
    • v pondělí (14. září)svátek Povýšení svatého kříže,
    • v úterý (15. září)památku Panny Marie Bolestné,
    • ve středu (16. září)památku sv. Ludmily, mučednice.
  3. Farnost Hradec nad Moravicí zve na pouť na Slezskou Kalvárii, která se uskuteční v neděli 13. září v 1430 (sraz u první kaple). Rozjímání křížové cesty povede P. Marcin Kieras s farníky.
  4. CZŠ sv. Ludmily zve na zahradní slavnost, která se uskuteční ve středu 16. září od 15 do 18 hodin na školní zahradě v Opavě-Jaktaři.
  5. Výuka náboženství v naší farnosti začne od 17. září, rozpis hodin naleznete ZDE. Scholka a farní klub se začnou scházet od října.
  6. V sobotu 19. září zveme na Modlitbu se zpěvy Taizé, která začíná v 1900 v kostele sv. Vojtěcha.
  7. Centrum pro rodinu a sociální péči zve na pouť seniorů, která se uskuteční ve středu 23. září v Opavě. Pouť začne v 9 hodin mší svatou v kapli sv. Kříže (celebruje biskup Martin David) a bude pokračovat na Církevní konzervatoři (přednáška Marie Oujezdské, vystoupení studentů Církevní konzervatoře).
  8. Příští neděli budeme slavit 25. neděli v mezidobí. Proběhne sbírka na opravy konkatedrály.