VÁNOČNÍ DIVADLO 2018

Galerie, Scholka

27. prosince bývá zvykem setkat se v konkatedrále na vánočním divadle scholky a společenství mládeže. Letos si scholka vybrala pohádku O dřevěném panáčkovi na motivy stejnojmenné pohádky Hany Pinknerové, která vypráví o tom, že každý z nás má hodnotu a je zvláštní, neboť pochází ze stejné „Řezbářovy dílny“.

Zobrazit další fotky (4)

Společenství mládeže si připravilo ukázku toho, jak by mohly vypadat události kolem Ježíšova narození dnes.

KONCERT SCHOL 2018

Schola, Scholka

Koncert schol je příležitostí, kdy se mohou scholy setkat a vzájemně se povzbudit. Toto setkání se stalo již tradicí. V následujícím testu si můžete prověřit znalosti o této akci.

Kvíz na téma Koncert schol

Zobrazit další fotky (2)

Pozn. Děkujeme organizátorům za výborně připravenou akci a rodičům dětí ze scholky za úžasnou vstřícnost a poctivost při přípravách na vystoupení.

JAK HONZA K ROZUMU PŘIŠEL tábor 2017

Galerie, Scholka

Honza se moc nelišil od jiných lidí – rád si pospal, polenošil, dal si dobrou maminčinu stravu… Všeho ale moc škodí; takže když takový Honza není po ruce ve chvíli, kdy jej člověk potřebuje, nebo celý den jenom lenoší a nic kloudného nevymyslí, sní toho tolik, že máma nestíhá vařit… to pak už nezbývá nic jiného, než ho poslat do světa. A aby se Honza v tom světě náhodou neztratil, vydali jsme se na cestu společně s ním.

Zobrazit další fotky (8)

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU VE SCHOLCE

Galerie, Scholka

Děti ze scholky ve čtvrtek 22. června ukončily pravidelná setkání v tomto školním roce. A protože se celý rok snažily, byly po zásluze odměněny 🙂

Zobrazit další fotky (20)

TRAMPOTY PANA FIDLIBRNKY

Galerie, Scholka

Na začátku února přišel opět čas na další farní maškarní ples. Tentokrát jsme s dětmi pomáhali panu Fidlibrnkovi – dirigentovi, a hlavně vynikajícímu skladateli – který složil své životní dílo Kouzelnou skladbu, jež otvírá vše, co je zavřené. Ale protože už ani noty neposlouchají svého skladatele, museli jsme všichni spojit síly a nezbedné noty zase posbírat a vrátit je na správné místo. Pak už jen stačilo pod odborným vedením pana Fidlibrnky Kouzelnou skladbu správně zahrát a poté najít to, co se nám díky Kouzelné skladbě otevřelo a nabídlo všem dětem sladkou odměnu.

Zobrazit další fotky (19)

Účastníci maškarního plesu, kteří by měli zájem prohlédnout si více fotek, popř. si je stáhnout v původní kvalitě, napište nám na farní mail: rkf.opavapmaria@doo.cz (zašleme vám odkaz na fotky).

VÝLET SCHOLKY DO KROMĚŘÍŽE

Galerie, Scholka

Poslední sobotu v září jsme se vydali se scholkou na výlet do Kroměříže, kde jsme navštívili tři nejdůležitější místa: Podzámeckou zahradu, cukrárnu na náměstí a Květnou zahradu s bludišti. A co myslíte? Které místo nás okouzlilo nejvíce? Rozlehlá Podzámecká zahrada s pávy, daňky a dalšími jinými  zvířaty, či cukrárna s báječnou zmrzlinou pro děti a s mnoha druhy káv pro dospěláky, nebo snad Květná zahrada s bludišti, která však nebyla dosti spletitá, abychom z nich nenašli cestu ven 🙂

Zobrazit další fotky (49)

TÁBOR SCHOLKY

Galerie, Scholka

V pondělí  8. srpna se děti ze scholky vydaly na svůj první tábor do nedaleké Hlavnice a hned před nimi stál nelehký úkol: vyléčit děti z města Dobrotína, které se nakazily ve Zlejškově opravdu hroznými nemocemi. Během náročného léčení nám zbylo i dost času na zábavu 🙂

ŽALOBAJDA – abychom vyléčili tuto zákeřnou nemoc, museli jsme zneškodnit velké množství žalobnických bublin, které se vytvoří vždy, když někdo na někoho žaluje.

Zobrazit další fotky (28)

DĚTSKÉ FARNÍ ODPOLEDNE

Galerie, Scholka

První červnovou neděli se sešly rodiny s dětmi na farní zahradě, aby společně strávily sváteční odpoledne. A co víc si přát než krásný sluneční den plný her, dobré nálady a pohody? Nechyběly ani bohatě prostřené stoly a sladká odměna pro všechny děti, které celé odpoledne „pracovaly“ na tom, aby našly to správné místo, kde je poklad ukrytý.

Zobrazit další fotky (106)

VÁNOČNÍ DIVADLO 2015

Galerie, Schola, Scholka, Společenství mladých

V pondělí 28. prosince se v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie konalo Vánoční divadlo. Děti ze scholky si tentokrát připravily pohádku Cesta za Ježíškem aneb Betlém je v každém člověku o chlapci, který se toužil setkat s narozeným Božím Synem, aby skze něj poděkoval Bohu za vše dobré, co od něho dostal. Na konci svého putování zjistil, že není třeba chodit daleko, aby se s Ježíšem setkal, neboť každý dobrý skutek, který na cestě vykonal, byl zároveň setkáním se samotným Bohem (protože Bůh má lidi tolik rád, že všechno, co pro ně uděláš, jako bys udělal pro něj).

Zobrazit další fotky (21)