Vánoční divadlo 2019

Galerie, Schola, Scholka

Letošní vánoční divadlo zahájily nejmladší děti ze scholky veršovanou pohádkou O zvířátkách, která šla do Betléma – pohádka vyprávěla o zajíčkovi, který se cítil opuštěný a sám, teprve na své cestě do Betléma k nově narozenému Králi našel spoustu nových kamarádů.

Starší děti z farnosti pak zahrály příběh Benjaminova tunika (na motivy příběhu Hydrisova tunika od Bruna Ferrera z knihy Vánoční příběhy pro potěchu duše).

Setkání členů scholy

Galerie, Schola

Potkaly se dvě bývalé scholistky, které začaly ve schole u svatého Vojtěcha zpívat už v 70. letech minulého století, slovo dalo slovo, nápad byl na světě. Jana Vitásková (Gilíková) a Helenka Kozlová (Matyášková) oslovily Růženku Honovou a spolu se jim podařilo kontaktovat 101 bývalých členů scholy z období Růženina vedení (1977 až 1996) a pozvat je na setkání.

Celý příspěvek

KONCERT SCHOL 2018

Schola, Scholka

Koncert schol je příležitostí, kdy se mohou scholy setkat a vzájemně se povzbudit. Toto setkání se stalo již tradicí.

Pozn. Děkujeme organizátorům za výborně připravenou akci a rodičům dětí ze scholky za úžasnou vstřícnost a poctivost při přípravách na vystoupení.

KŘÍŽOVÁ CESTA ULICEMI OPAVY

Schola

V sobotu před Květnou nedělí se konala pravidelná křížová cesta ulicemi Opavy, která začala v kostele sv. Vojtěcha hudebním pásmem, tentokráte inspirovaným bolestnými okamžiky Mariina života.

JEN POJĎTE DÁL, MÍ BRATŘI MILÍ…

Galerie, Schola

Tato Kristova slova básně Getsemany vybízela učedníky k modlitbě a nás, kteří jsme se odhodlali přijít na tradiční křížovou cestu Opavou, zvala ke krátkému zastavení se těsně před vrcholem liturgického roku.

Prostřednictvím postního hudebního pásma Tajemství bolestného růžence, jehož základ tvořily básně kněze Jaroslava Krajla, jsme měli možnost rozjímat o Kristově lásce k člověku, která Ho přivedla až na Golgotu, kde Maria u paty kříže “dál věří v Pravdy vítěztví a otec lži, ten světa kníže, se děsí, neboť dobře ví, že jeho vláda skončí brzy, že Bůh má Slovo poslední, i když se vzpírá, řve a zuří, už pravdu Páně nezmění”.

Pásmo vyvrcholilo křížovou cestou ulicemi Opavy se čtyřmi zastaveními – setkáními (Ježíše s Pilátem, s Marií, se Šimonem z Kyrény a Veronikou).

P. Jaroslav Krajl (*19. dubna 1972), římskokatolický kněz, který v současné době působí ve farnosti Nymburk. Básně použité při postním pásmu pochází ze sbírky Růženec, kde naleznete básně ke každému tajemství růžence.

“Věřím, že pro každého křesťana je růženec modlitbou, při které nejen rozjímáme o nejdůležitějších tajemstvích naší víry, ale především se úžasným způsobem přibližujeme k Bohu. Je to modlitba, do které se vzrůstá, a tak musím přiznat, že jsem do její hloubky pronikl stále jen málo. Doufám ale, že až jednou dokončím svoji pouť na této zemi a v rakvi mi moji chladnou ruku omotají růžencem, tak to nebude jen zvyk, symbol, nebo něco podobného, ale záchranné lano do Království Nebeského.”

ze závěru sbírky P. Jaroslava Krajla