KONCERT SCHOL 2018

Schola, Scholka

Koncert schol je příležitostí, kdy se mohou scholy setkat a vzájemně se povzbudit. Toto setkání se stalo již tradicí. V následujícím testu si můžete prověřit znalosti o této akci.

Koncert schol se tento rok konal:
Je určen pro scholy:
Koná se pravidelně:
Koncert schol organizuje:
Každá schola si vždy připraví:
Schola/scholka z naší farnosti se účastnila koncertu schol:
Letošního setkání se účastnilo celkem:
Úvodní slovo pronesl letos:
Děti ze scholky letos během vystoupení:
Bohaté pohoštění a výborné perníčky jsou určeny:

Pozn. Děkujeme organizátorům za výborně připravenou akci a rodičům dětí ze scholky za úžasnou vstřícnost a poctivost při přípravách na vystoupení.

KŘÍŽOVÁ CESTA ULICEMI OPAVY

Schola

V sobotu před Květnou nedělí se konala pravidelná křížová cesta ulicemi Opavy, která začala v kostele sv. Vojtěcha hudebním pásmem, tentokráte inspirovaným bolestnými okamžiky Mariina života.

Zobrazit další fotky (3)

JEN POJĎTE DÁL, MÍ BRATŘI MILÍ…

Galerie, Schola

Tato Kristova slova básně Getsemany vybízela učedníky k modlitbě a nás, kteří jsme se odhodlali přijít na tradiční křížovou cestu Opavou, zvala ke krátkému zastavení se těsně před vrcholem liturgického roku.

Prostřednictvím postního hudebního pásma Tajemství bolestného růžence, jehož základ tvořily básně kněze Jaroslava Krajla, jsme měli možnost rozjímat o Kristově lásce k člověku, která Ho přivedla až na Golgotu, kde Maria u paty kříže „dál věří v Pravdy vítěztví a otec lži, ten světa kníže, se děsí, neboť dobře ví, že jeho vláda skončí brzy, že Bůh má Slovo poslední, i když se vzpírá, řve a zuří, už pravdu Páně nezmění“.

Pásmo vyvrcholilo křížovou cestou ulicemi Opavy se čtyřmi zastaveními – setkáními (Ježíše s Pilátem, s Marií, se Šimonem z Kyrény a Veronikou).

Zobrazit další fotky (14)

P. Jaroslav Krajl (*19. dubna 1972), římskokatolický kněz, který v současné době působí ve farnosti Nymburk. Básně použité při postním pásmu pochází ze sbírky Růženec, kde naleznete básně ke každému tajemství růžence.

„Věřím, že pro každého křesťana je růženec modlitbou, při které nejen rozjímáme o nejdůležitějších tajemstvích naší víry, ale především se úžasným způsobem přibližujeme k Bohu. Je to modlitba, do které se vzrůstá, a tak musím přiznat, že jsem do její hloubky pronikl stále jen málo. Doufám ale, že až jednou dokončím svoji pouť na této zemi a v rakvi mi moji chladnou ruku omotají růžencem, tak to nebude jen zvyk, symbol, nebo něco podobného, ale záchranné lano do Království Nebeského.“

ze závěru sbírky P. Jaroslava Krajla

VÁNOČNÍ DIVADLO 2015

Galerie, Schola, Scholka, Společenství mladých

V pondělí 28. prosince se v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie konalo Vánoční divadlo. Děti ze scholky si tentokrát připravily pohádku Cesta za Ježíškem aneb Betlém je v každém člověku o chlapci, který se toužil setkat s narozeným Božím Synem, aby skze něj poděkoval Bohu za vše dobré, co od něho dostal. Na konci svého putování zjistil, že není třeba chodit daleko, aby se s Ježíšem setkal, neboť každý dobrý skutek, který na cestě vykonal, byl zároveň setkáním se samotným Bohem (protože Bůh má lidi tolik rád, že všechno, co pro ně uděláš, jako bys udělal pro něj).

Zobrazit další fotky (21)

Celý příspěvek