přednáška HLEDÁNÍ BOŽÍ VŮLE

Jak hledat Boží vůli v našem životě?

Karmelitánské knihkupectví Opava pořádá přednášku na téma Hledání Boží vůle. Přednese ji sestra Veronika Barátová, členka Komunity Blahoslavenství. Bude možné se dozvědět, jak s Boží vůlí souvisí utrpení, jak správně rozlišovat, co po nás Bůh chce, jestli je od něj možné žádat znamení, jak rozeznávat životní povolání a jak se za něj modlit. Stejná přednáška se uskuteční hned dvakrát za sebou. Obě proběhnou v pondělí 23. října. První od 17:45 v opavském kostele sv. Vojtěcha na Dolním náměstí, druhá bude v Bolaticích od 20:00 v kostele sv. Stanislava.

Po opavské přednášce jsou všichni posluchači (i s přednášející) zváni do blízkého do Karmelitánského knihkupectví, které v tento měsíc slaví 2 roky od svého vzniku. Na místě bude možné zakoupit duchovní literaturu, popovídat si, ale také ochutnat mešní víno a klášterní produkty, jako jsou vynikající hořčice z trapistického kláštera v Novém dvoře nebo ovocné džemy francouzských trapistů.

 

Sestra Veronika Katarína Barátová

Pochází ze Slovenska, původně vystudovala VUT v Brně. Od roku 1990 je členkou Komunity Blahoslavenství. Spoluzakládala dům v Dolanech u Olomouce a nyní je představenou komunitního domu na Slovensku v Okoličném u Liptovského Mikuláše. Teologii studovala v Olomouci, postgraduál v oboru spirituální teologie v Římě. Věnuje se formaci členů komunity, často vede rekolekce a semináře u nás i na Slovensku.

Je autorkou knih Velká malá Terezie, Není anděl jako anděl. Nejnovější kniha se jmenuje Boží vůle: bludiště, nebo cesta?, což je i téma současné přednášky. Knihy bude možné na místě zakoupit a nechat podepsat.