BIBLICKÁ OLYMPIÁDA 5. ročník

Po čtyřech úspěšných ročnících se v sobotu 21. května v Katolickém domě farnosti Ostrava-Stará Bělá uskutečnila další Biblická olympiáda prohlubující poznání Písma svatého. Soutěž byla stejně jako loni rozdělena na dvě soutěžní věkové kategorie – pro žáky druhého stupně ZŠ (20 tříčlenných týmů) a pro studenty SŠ (5 tříčlenných týmů). Letos soutěžící prokazovali své znalosti ze starozákonní knihy Exodus (kap. 23 – 40) a z novozákonních Skutků Apoštolů, navíc byla soutěž obohacena o audiovizuální a multimediální prvky (obrazy, geografické mapy a filmové ukázky událostí biblických knih).

Výsledky letošního ročníku soutěže naleznete na stránkách Biblické olympiády.

Biblickou olympiádu pořádají kněží ostravsko-opavské diecéze (P. Marek Kozák – biblista, P. Aleš Písařovic a P. Dobromil Zifčak) ve spolupráci s farností Ostrava-Stará Bělá.